Psichologas Tomas Porutis


Psichologinis konsultavimas man daugiau nei darbas. Tai - mano tarnystė žmogui, padedant jam peržengti patiriamą liūdesį, neviltį, baimes. Dirbdami kartu su klientais mes ne kartą esame atradę viltį net tada, kai tai atrodė neįmanoma. Didelė dovana matyti žmogų, kuris vėl gali šypsotis.

Esu pabaigęs Vytauto Didžiojo universiteto psichologijos bakalauro (1997 m.) bei psichologijos magistro (1999 m.) studijas. 2000 - 2007 metais dirbau lektoriumi VDU, skaičiau paskaitas psichologijos studentams, profesijos konsultantams, mokytojams.

Psichologu konsultantu dirbu daugiau kaip 20 metų. Turiu patirties tiek suaugusių, tiek vaikų bei paauglių konsultavime

Savo klientams padedu spręsti emocinius ir bendravimo sunkumus. Dirbu su santykiais šeimoje, vaikų auklėjimo, adaptacijos, mokyklos nelankymo, nepasitikėjimo savimi, darželio problemomis. Vedu individualias atsipalaidavimo mokymo bio grįžtamojo ryšio (GSR) treniruotes.

Esant poreikiui, padedu klientams gilintis į savo religinius išgyvenimus. Tokiame darbe derinu tiek psichologines žinias, tiek katalikišką požiūrį į žmogaus dvasinį gyvenimą.

Ilgalaikiame konsultavime pagal kliento pageidavimą galiu dirbti ne tik kabinete, bet ir pasivaikščiojimų gryname ore metu. Dalis klientų renkasi konsultacijas pasivaikščiojimo metu, nes jiems taip lengviau bendrauti. Kai liečiamos labai gilios ir sunkios temos, tai iš ties gali padėti.